Drzwi hybrydowe – czyli jakie?

Dostępnych jest wiele rodzajów drzwi zewnętrznych, które są produkowane z różnych materiałów. Najpopularniejsze na polskim rynku są drzwi produkowane z drewna, aluminium, PVC lub stali. Wszystkie wymienione materiały mają wiele zalet, ale niestety każdy z nich ma również swoje słabe strony.

Z tego względu firma MARTOM opracowała autorską technologię produkcji drzwi zewnętrznych, która polega na inteligentnym łączeniu różnych materiałów w sposób pozwalający wykorzystać ich zalety i równocześnie zminimalizować wady. Tak powstała koncepcja drzwi hybrydowych.

Konstrukcja drzwi hybrydowych

 Konstrukcja drzwi hybrydowych | Katalog Martom 2022

W drzwiach MARTOM łączone są takie materiały jak aluminium, drewno, okleinowane blachy ze stali ocynkowanej, szkło, tworzywo ABS zbrojone włóknem szklanym oraz wypełnienia z piany PUR. Dzięki temu drzwi zewnętrzne MARTOM wyróżniają się na rynku znakomitą izolacyjnością termiczną, odpornością na warunki zewnętrzne, małą rozszerzalnością cieplna oraz trwałością. Technologia jest chroniona przez wiele patentów, co sprawia, że drzwi MARTOM są faktycznie wyjątkowe i niepowtarzalne

Przykłady inteligentnych rozwiązań hybrydowych MARTOM

 Przykłady inteligentnych rozwiązań hybrydowych - Martom

Ościeżnica MET/DREW

Drewno jest materiałem ciepłym, sztywnym, łatwym w obróbce. Z tych względów dobrze nadaje się na produkcję ościeżnic. Ma jednak jedną, bardzo poważną wadę – jest mało odporne na warunki atmosferyczne.

Stal jest materiałem o dużej wytrzymałości i sztywności. Ocynkowana blacha pokryta wysokiej klasy okleiną jest w pełni odporna na działanie wilgoci.

Ościeżnica hybrydowa MARTOM MET/DREW polega na obudowaniu rdzenia wykonanego z klejonego drewna blachą stalową laminowaną o grubości 1,2mm. Dzięki temu ościeżnica zachowuje zalety materiałów z drewna, a blacha chroni ją przed warunkami atmosferycznymi i dodatkowo usztywnia i wzmacnia konstrukcję. Ościeżnica MET/DREW wyróżnia się na rynku doskonałą izolacją cieplną i trwałością.

Rama skrzydła wykonana z tworzywa ABS zbrojonego włóknem szklanym

Rama skrzydła jest wykonana z tworzywa nowej generacji – ABS zbrojonego włóknem szklanym. Gwarantuje utrzymanie sztywności skrzydła, a tym samym pełną szczelność drzwi we wszystkich warunkach pogodowych. Lekka konstrukcja zapobiega opadaniu skrzydła i zapewnia płynną pracę zamków. Wielokomorowy profil poprawia izolacyjność termiczną.

Połączenie aluminium i stali ze szkłem szlifowanym

Kolejnym elementem technologii hybrydowej jest połączenie ramy aluminiowej z lakierowaną szybą o szlifowanych krawędziach. Połączenie to zapewnia drzwiom atrakcyjny wygląd.

Szlifowane szyby można również łączyć z poszyciem skrzydła. Odbijania światła przez szlifowane krawędzie pozwala osiągnąć ekskluzywny efekt wzorniczy

Przytoczone powyżej przykłady stanowią tylko próbkę stosowanych przez MARTOM rozwiązań hybrydowych. Filozofia ta stanowi punkt wyjścia przy tworzeniu kolejnych produktów.

Więc jakie drzwi wybrać?

Technologia hybrydowa MARTOM ma trzy duże zalety w stosunku do innych rozwiązań. Po pierwsze umożliwia wyprodukowanie drzwi o bardzo dobrych obiektywnych parametrach technicznych. Jest to możliwe dzięki neutralizacji wad poszczególnych rodzajów materiałów. Drugim ważnym atutem technologii hybrydowej są niższe koszty produkcji. Z tego względu cena drzwi MARTOM jest bardzo atrakcyjna np. w stosunku do drzwi aluminiowych lub drewnianych. Trzecim plusem jest możliwość wykonania drzwi w praktycznie dowolnym designie, a wiadomo jak ważny jest to argument dla osób wybierających drzwi.

W swojej ofercie posiadamy m.in: