Jak dobrać kolor ścian w sypialni?

Ciepło, harmonia i intymność to niektóre z doznań poszukiwanych w sypialni. Dlatego wybierając kolory do sypialni, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby ten komfort osiągnąć. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób uważa, że wybór takiego czy innego koloru to tylko kwestia estetyki, a prawda jest taka, że kolor odgrywa ważniejszą rolę.

Wielkość sypialni

Rozmiar to jeden z głównych czynników, który jest ważny przy wyborze kolorów w sypialni. Dzieje się tak dlatego, że dokładnie wybrany odcień może spowodować efekt wizualnego powiększenie.

W przypadku małego pomieszczenia sugeruje się zastosowanie jasnych lub pastelowych kolorów, wprowadzi to do miejsca efekt przestronności. Z kolei w pomieszczeniach o dużych proporcjach można wybrać ciemne odcienie na jednej lub kilku ścianach, co zapewni uczucie ciepła.

Rodzaj okien i zasłon

Określenie idealnego rodzaju okien i zasłon jest niezbędne. Dzieje się tak dlatego, że jedna z głównych misji, jakie spełniają, ma związek z wentylacją, wpuszczaniem naturalnego światła i komunikacją pomieszczenia z zewnątrz.

Ponadto mają one możliwość podkreślenia lub przyćmienia kolorów w sypialni. To właśnie z tego powodu należy wiedzieć, jak wybrać rolety lub zasłony, ponieważ ich faktury, kolory i tkaniny sprawią, że wystrój pomieszczenia będzie całkowicie zsynchronizowany.

Rolety to świetna opcja, ponieważ mają nowoczesny i bardzo funkcjonalny design. Ponadto mogą być produkowane w szerokiej gamie tkanin, rozmiarów i kolorów.

Może Cię również zainteresować: Urządzamy sypialnię. Styl industrialny

Oświetlenie

Kolejnym ważnym czynnikiem, którego nie można pominąć przy wyborze kolorów do pokoju, jest naturalne oświetlenie. Jeśli do pokoju wpada dużo światła, można pobawić się ciemnym i zimnym tonem na jednej ze ścian, aby przeciwdziałać ilości odbitego światła słonecznego. Z kolei w sytuacjach, gdy światła jest mało, idealne będą kolory pastelowe, ponieważ zapewnią świetlistość. Dotyczy to zarówno ścian, jak i wybranych zasłon.

Meble i dekoracje

Wybór koloru, który pasuje do mebli i dekoracji, to aspekt, którego nie można zaniedbać. Jeśli chcesz stworzyć styl vintage, w którym dominują zielone i jasnoniebieskie odcienie, z rodzajem mebli w nowoczesnych kolorach, takich jak granatowy lub czarny, nie uzyskasz oczekiwanych rezultatów. Dlatego zaleceniem jest dobre określenie stylu mebli, tylko w ten sposób można osiągnąć wizualną harmonię w przestrzeni.