Duża lodówka do kuchni – dostępne rodzaje

Lodówka jest niezbędnym urządzeniem kuchennym, ponieważ umożliwia przechowywania świeżej żywności przez kilka dni. Na rynku dostępne są różne rodzaje lodówek, dzięki czemu można dopasować odpowiedni model do metrażu swojej kuchni i swoich potrzeb. W przypadku wielodzietnej rodziny potrzebna będzie duża lodówka, która pomieści żywność i napoje na kilka dni. Jakie duże lodówki są aktualnie dostępne w sklepach?

Lodówka w stylu amerykańskim

W naszym kraju największą popularnością cieszy się standardowa lodówka z zamrażalnikiem u dołu. O ile świetnie nadaje się ona dla rodziny 3+1 lub 2+2, tak już w przypadku wieloosobowej rodziny może nie zdać egzaminu. Warto dodać, że może sprawdzić się nawet w kuchni zaaranżowanej w stylu minimalistycznym. Dla licznych rodzin lepszym wyborem będzie dwudrzwiowa lodówka side by side, lodówka French Door albo lodówka Multidoor. Czym się różnią poszczególne modele?

Lodówka side by side nazywana jest również lodówką w stylu amerykańskim. To właśnie taki model najczęściej widujemy, oglądając amerykańskie filmy i seriale. Jest to duża lodówka, która z prawej strony ma chłodziarkę, a z lewej zamrażarkę, wypełnioną półkami i szufladami. Obie komory otwiera się osobnymi drzwiami.

Jakie jeszcze lodówki są dostępne?

Wśród dużych urządzeń chłodniczych dostępna jest też lodówka French Door. W pewnym stopniu wygląda jak lodówka z zamrażarką na dole, z tą różnicą, że jest od niej znacznie większa. Górną część stanowi chłodziarka otwierana podwójnymi drzwiami. Natomiast pod nią znajduje się zamrażarka w postaci kilku szuflad. Najczęściej w takiej zamrażarce znajdują się dwie lub trzy pojemne szuflady, w których możemy przechowywać mrożonki.

Jeśli interesuje nas naprawdę pojemna i duża lodówka, możemy zdecydować się na model typu Multidoor. Jak sama nazwa wskazuje, takie urządzenie ma troje, czworo albo nawet pięcioro drzwi. U góry znajduje się chłodziarka, natomiast pod nią umieszczona jest zamrażarka.

Oferta pojemnych lodówek jest dość bogata, więc z pewnością uda nam się znaleźć model dopasowany do naszych potrzeb. Podczas zakupu powinniśmy jednak zwrócić uwagę nie tylko na pojemność, lecz także na klasę energetyczną i dodatkowe funkcje energooszczędne urządzenia. Duża lodówka będzie bowiem pobierać znacznie więcej prądu niż klasyczna chłodziarko-zamrażarka.