5 zasad dotyczących wyboru dywanu

Zasada 1: Przednie nogi foteli muszą znajdować się na dywanie

W zasadzie zasada jest taka, że przednie nogi zarówno sofy, jak i foteli powinny spoczywać na dywanie, ale nie ma powodu, by trzymać się tej reguły, gdy utrudnia to płynne przejście lub zagraca przestrzeń.

Zasada 2: 45 cm od ściany

Krawędzie dywanu powinny być oddalone od ściany o 45 do 50 cm. W rzeczywistości istotne jest tylko to, aby dywan nie zakłócał promienia, w którym otwierają się drzwi (o ile nie są to drzwi przesuwne, to nie będzie problemu).

Zasada 3: Dywany w jadalni

Dywan jest w stanie wzbogacić wystrój każdego pomieszczenia i nie trzeba z niego rezygnować w jadalni z powodów takich jak czystość, wystarczy znaleźć odpowiedni materiał, który nie będzie wymagał nadmiernej konserwacji, a wiadomo, że należy zwrócić większą uwagę na częstsze odkurzanie. Są modele wykonane z bawełny i innych tkanin, które można nawet wrzucić do pralki. Jeśli chodzi o rozmiar dywanika, to powinien on odpowiadać wielkości stołu i wystawać między 50 a 80 cm, tak aby był praktyczny i pozwalał uniknąć wypadków.

Zasada 4: Na otwartych przestrzeniach połóż (prawie) identyczne dywany

Prawdą jest, że w dekoracji zawsze chodzi o znalezienie harmonii i w wizualnie połączonych pomieszczeniach, takich jak w przypadku otwartego salonu/jadalni, powszechne jest instalowanie dywanu w każdym pomieszczeniu w celu strefowania. Ale czy projekty muszą być takie same? Nie muszą być nawet podobne… Wystarczy zadbać o to, by kolory dobrze ze sobą współgrały. W http://www.wnetrza24.pl dowiesz się, jak konkretnie łączyć dywany w zależności o stylu wnętrzarskiego.

Zasada 5: Dywany a zwierzęta domowe

Nieuzasadnione jest przekonanie, że nie powinno się umieszczać dywanów, gdy w domu mieszkają psy lub koty, ale należy bardzo uważać na wybór odpowiedniego materiału, aby nie uwięzła w nim sierść, a także, aby nie był on „drapakiem” dla czworonogów. Wybierz mocną, płaską konstrukcję, na przykład wykonaną z włókien syntetycznych.